VĮ Lietuvos oro uostai – naujasis LPVA narys
July 12, 2018
Sertifikavimas įvyko pagal IPMA kompetencijų sąvadą lapkričio 27-28 dienomis
August 17, 2018

Projektų vadybos profesija – pamatas išmaniųjų miestų vystymuisi

Per paskutinįjį IPMA delegatų susirinkimą Berlyne buvo pabrėžtas patirties, susijusios su projektų, programų ir portfelių valdymu, vaidmuo ir svarba telkiant protingus, šiuolaikiškus miestus (angl. “smart cities”).

Pasaulio gyventojų skaičius nuolat auga ir iki 2050 m. jis yra numatomas pasiekti beveik 10 mlrd., iš kurių maždaug 80% gyvens miestuose. Tokio mąsto valdymas yra didžiulė užduotis visoms vyriausybėms bei lyderiams visame pasaulyje.

Jau 60% pagamintos energijos pasaulyje yra sunaudojamos miestų ir 70% atliekų ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų taip pat yra pasaulio miestų šaltinis. Viešasis transportas, vandentiekis, sanitarija, energija, maistas ir saugumas yra tik keletas iš skausmingų taškų, kuriuos turi valdyti vyriausybės. Labai svarbu tai spręsti holistiniu būdu, naudojant esamas projekto, programos ir portfelio valdymo praktikas. Tai prisidės prie to, kad pažangiojo miesto vizija taptų tikra ir realia nauda visuomenei.

IPMA ir toliau propaguos projektų valdymo kompetencijas ir gerąsias praktikas per savo 70 esamų narių, kad remtų miestus, savivaldybes ir piliečius visame pasaulyje. Iš Berlyno, IPMA valstybės narės paskelbia raginimą veikti visame pasaulyje, kad aktyviai remtų kompetencijos vystymą projektų, programų ir portfelių valdyme, siekiant spręsti daugelį didėjančios urbanizacijos iššūkių.

IPMA prezidentas dr. Jėzus Martinezas-Almela patvirtino IPMA poziciją, sakydamas: "Kad būtų įvykdyti pažangių miestų strateginiai planai yra būtini pripažinti, kad miestai negali to padaryti vieni. Jiems reikia mūsų profesijos paramos, kad galėtų sėkmingai savo vizijas ir planus paversti realybe naudojant portfelius, programas ir projektus. Toks pertvarkymas nėra individuali įmonė, o kolektyvinė veikla, todėl bendradarbiavimas yra labai svarbus. Ir IPMA nori tai remti visame pasaulyje." Šią komuniciją tuo pačiu metu išleido visos 70 asociacijos IPMA.

Daugiau informacijos IPMA.